27 Nisan 2018 Cuma   Saat: 11:30:42
Hakkimizda | Klan Basvuru | Sifremi unuttum  
act of cursing
       
    SONY’ye pil bombası
ANAKİN86
Kayıt : 17.08.2006
Mesaj : 871

Level 7

06.10.2006 16:11:21    

Japonya’da düzenlenen bir konferansta Dell markalı bir diz- üstü bilgisayarın patlayıp, The Inquirer editörünün olayı görüntülemesiyle güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkartan hava yolu şirketleri, yolculuk esnasında kabin içinde Dell ve Apple markalı dizüstü bilgisayarlarının kullanımını yasakladı. Yasaklamayı getiren havayolu şirketleri, yolcuların bilgisayarlarını sadece elekt- rik prizinden güç alarak kullanmasına izin veriyor. Başlatılan uygulamadan First Class ve Business yolcular etkilenmezken, ekonomik sınıfta uçan yolcular koltuklarında elektrik prizi bulunmadığı için sorunlu seyahatler geçirmeye başladı.

6 MİLYON BİLGİSAYAR

Sony marka pil hücrelerinden kaynaklanan arıza nedeniyle Dell Computer Dell, ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu ve dünya çapında muadil diğer kurumlarla işbirliği yaparak, Sony tarafından üretilmiş olan yaklaşık 4.1 milyon adet Dell markalı lityum-iyon pillerin gönüllü olarak geri çağrıldığını duyurdu. Bu geri çağırma operasyonunda finansal pozisyonlar ve nakit akışı ile ilgili yıl sonu sonuçlarında herhangi bir olumsuz etkinin olmasının beklenmediğini açıklayan Dell yetkilileri, sorunlu pillerin Latitude, ınspiron ve Precision modellerinde kullanıldığını belirtti. Bu geri çağırmada tanımlanan modeller arasında yer alan dizüstü bilgisayarın sahipleri, pillerinin geri çağırma kapsamında olup olmadığını öğrenmek için mutlaka en kısa zamanda Dell’le irtibata geçip, değişiklikleri yapabilecekler. Türkiye’deki kullanıcılar geri çağırmayla ilgili olarak www.dell.com.tr adresinde yer alan servis telefonlarını arayarak, gerekli değişimle ilgili bilgi alabilecekler.

DELL’in hemen ardından 1.8 milyon dizüstü bilgisayarını geri çağıran Apple, ’Sony marka pil kullanan önceki model Power PC tabanlı bazı iBook ve PowerBook’ların pillerinin güvenlik ve performans kriterlerine uymadığını fark ettik. Hiçbir Intel tabanlı bilgisayar etkilenmedi. Durum iBook ve PowerBook’lar için geçerli. Önceliğimiz etkilenmiş pillerin geri çağırımı ve ücretsiz değişimidir. Değişim programı ile ilgili tüm detayları www.apple.com.tr/pildegisim/ibookpowerbook adresinden takip edilebilir. Finansal anlamda bu geri çağırmadan dolayı etki beklememekteyiz’ açıklamasını yaptı.

 
 
 
R10
Ç.Ö.T Klanı
Kayıt : 12.08.2006
Mesaj : 61

Level 6

06.10.2006 18:36:43    

İİ BEN MONİTÖDEN UZAK DURİİM BİRAS...

 
 
 
*SuperGaZi
Kayıt : 02.08.2006
Mesaj : 3659

Level 10

08.10.2006 17:02:40    

Aboo dikkat edin

 
 
 
   
 
 

Kadromuz | Maçlarımız | Üyeler | Hakkımızda | Şikayet | Klan Başvuru | Şifremi unuttum | Kredi Başvurusu| Kredi Bilgi