27 Nisan 2018 Cuma   Saat: 11:45:07
Hakkimizda | Klan Basvuru | Sifremi unuttum  
act of cursing
       
    EGL çok takımlı lig başlıyor!
makaram
Kayıt : 16.08.2006
Mesaj : 2641

Level 10

08.05.2008 08:30:36    

13 MAYIS SALI GÜNÜ LİGLERİMİZ MAÇLARA START VERİCEKTİR 10 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ KAYITLARIMIZ KAPATILIP HAZIRLIKLARA BAŞLANACAKTIR.

AYNI ANDA HEM COD4 HEM COD2 HEMDE CS LİGLİR BAŞLATILIP 14 EYLÜL 2008 DE LİGİMİZ

SONA ERİCEKTİR. KAYIT TARİHİ SON OLMACAKTIR LİG BAŞLANGICINDAKİ ,İLK ETAP MAÇLARI DEVAM EDERKEN YADA BİTTİKTEN HEMEN SONRA GİRMEK İSTEYEN TAKIMLAR 0 PUANDAN BAŞLAYARAK LİGİMİZE KATILABİLİRLER.

ÖNCELİKLE SİZE SİSTEMİN İŞLEYİŞİNİ AKTARACAĞIZ SONRADA BU LİGİN BİTİMİNDEKİ HEDEFLERİ SIRALIYACAĞIZ. HEMEN SONRASINDA AYRI OLARAKTA KURALLARI MADDE MADDE SİZLERE SUNUCAĞIZ.

LİGE KAYIT

Öncelikle takım liderleri yada kaptanları sitemize üye olduktan sonra takım kurmaları gerekmektedir bunu her bir üyenin profiline tıklayarak davet et kısmından gerçekleştirebilirler.

Kayıt olan takımın lige katılabilmesi için minimum 7 kişiyi takımında hazır bulundurmak zorundadır. Kayıt olunurken şayet birden fazla oyun aktivitesi olan gaming takımlar varsa her lige bir kere takım kurmaları gerekir, bunuda yaparken şu şekilde olmasına özen gösteriniz clan ismi.Cod2 clan ismi.Cs gibi.

LİGE BAŞLANGIÇ

1.ETAP

Her takım ligimize başlarken EGLTurnuva yönetimin belirliceği 6 maçı oynaması gerekmektedir. Maçlar bilgisayar programı yardımı ile kura ile çekilecektir.

Gün-Saat zorunluluğu olmadan takımların birbirleri ile anlaşacağı gün ve saatlerde oynanayabileceklerdir.

Dikkat edilmesi gereken unsurun rakiplerinizin tespit edildiği 6 maçın özellikle 2 haftalık zaman dilimi içerisinde bitmesini sağlamaktır.

PUAN SİSTEMİ

6 Maçlık period süresinde takımların ligteki sıralamalarını bulması açısısından önemli bir etaptır.

Galip gelen takıma + 40 puan verilip mağlup olan Takıma ise hiç puan verilmeyecektir, ayrıca herhangi bir eksilmede olmayacaktır. 6 maçlık etapta bir takım en az 3 maç arka arkaya galip gelmesi durumunda ayrıca + 50 Puanla ödüllendirilicektir.

2 ETAP

6 Maçlık ilk period tamamlandığında takımlar ligteki sıralamalarına kavuşucaktır.

Bundan sonra asıl lig sistemi devreye giricektir bir çok unsuru düşünerek ve daha heyecanlı olması adına, puanlama sistemi, oynanacak maçların sayısı,kullanılacak mapler gibi bir çok değişiklik yapmayı uygun gördük.

Takımlar lig boyunca 4 ayrı puan sisteminden yararalanabileceklerdir.

1.PUANLAMA SİSTEMİ

Birbiri ile karşılaşan takımlar maç bitiminde kazanan taraf + 40 puan kaybeden taraf hanelerine -40 puan yazdırılacaklardır + ve – olan puanlar haftanın son günü olan maçların bitişine istinaden toplanarak bir kerede lige ve takımların tablosuna işlenecektir ancak takım profilerinde maç skorları tarihleri va kazandığı kaybettiği müsabakaları + ve – puanları görebileceksiniz.

2.PUANLAMA SİSTEMİ

2. Puanlama sistemi merdiven tabir edilen sistemle oynanılacak her bir sıralamanın bir puanı olucak ,biribiriyle karşılaşacak takımlar bulundukları sıra doğrultusunda galip geldikleri an o sayıları hanelerine yazıcaklardır. örnek: 3 sıra 150 puan dan oluşmaktadır 6 sırada 100 puandan

6 sıradaki klan maçı kazandığı taktirde 150 puan 3 sıradaki kazandığı taktirde 100 puan alıcaktır.Kaybeden ise hiçbir şekilde puan kaybına uğramayacaktır.

Ayrıca basamak dediğimiz tabloyu aşağıda bire bir yayımlayacağız. Burda amaçlanan şey;kalabalık bir ligteki dengeleri ve kopmaları korumak ve takımların birbirine maç tekliflerini kabul edilir düzeye getirmek.

Açıklamak gerekirse ilk 5 sıradaki takımlar belirli bir güç ve seviyeye geldiğini görüyoruz puan kazanıp yukarı çıkmaya gayret ediceklerdir ancak seçimlerini yaparkende altlarda yer edinmiş klanlara meydan okumalarını bir nevi cazip hale getirmemektedir. Çünkü alt sıralardaki kazanılıcak puanlar düşüktür. Zaten burada büyük sıralama sıçrayışlarını önlemek için level sistemi devreye giricektir orayıda ayrıntılı anlatıcağız.

3.PUANLAMA SİSTEMİ

Sistem de ve lig tablolarındada göreceğiniz gibi Strk bölümü var buda seri galibiyetleri gösteren bölümdür.

6 maçlık bir periodu üst üste yenilmeden galip gelen takımlar ayrıca toplamadaki 6 maç için + 100 puan kazanıcaklardır. Bu durumda 6 kez üst üste mağlup olan takımlar ise toplamda - 100 puan hanelerine yazdırmak zorunda kalıcaklardır.

4.PUANLAMA SİSTEMİ

Sistemde lvl bölümü olduğundan takımlar aşağıda daha net açıklayacağımız LEVEL Terfilerindende yararlanacaklardır. Ekte görüleceği tabloya göre.

Takımlar her bir lvl atladığında ayrıca tablodaki puanları kazanıcaklardır.

LEVEL SİSTEMİ

Takımlar kazandıkları her puanı hanelerine yazarken birikicek toplam puanları doğrultusunda LVL atlama olanağına sahip olucaklardır bu ne tür avantajlar dezavantajlar getiricektir.

Örnek vermek gerekirse 7 lvl da görünen bir takım alt lvl 6.5.4.3.2.1 levellara maç teklif etme özgürlüne sahipken 7 lvl da olduğundan ancak 2 basamak çıkarak 8.9 nolu lvl dakilerle maç teklifi edebilmektedir bölece daha fazla puan kazanmak için daha fazla maç etmek ve meydan okumaların daha bir titizlikle seçmek zorunda kalıcaklardır.

Ancak aynı lvl da olan takımların birbirine meydan okumaları durumunda maçlar zorunlu olarak kabul edilmesi gerekmektedir. Diğer durumda aynı olmayan lvl meydan okumaları n kabul etme zorunluluğu getirmemektedir.

5.MAÇ TRAFİĞİ

Maçlar haftalık period baz alınarak oynanacaktır Salı günü maçlar açılıcak bu period Pazar akşamı son bulucaktır Pazartesi günü ise kendimizi dinlenmeye vericez.

Maçların başlangıç saati 15:00 son maç oynama saati 24:00 olarak belirlenmiştir.

Maçları EGL Adminlerine gün saat ve map olarak bildirilmesi zorunludur. Ekibimiz gerekli incelemeleri yaptıktan sonra maçın tarihi siteye eklenmesi ile müsabakalar resmiyet kazanıcaktır.

MAÇ TEKLİFLERİ

Bir takım bir hafta içersinde ancak minimum 3, maximum 6 maç yapabilmektedir.3 ten az maç yapan takımlar ligte haftalık periotta zorunlu kılınan maç adetlerini oynamadıkları her maç için – 40 puan alıcaklardır.

Maçların herhangi bir gün saat zorunluluğu yoktur meydan okumaların onaylandığı andan itibaren maç günü ve saatini tespit etmek birbirine rakip olucak clanların insiyatifine bırakılmıştır.

İsteyen klan 2 günde yada bir günde maksimum olan maç haklarını tamamlayabilirler.

Maçların başlagıç saati her gün : ilk maçlar 15 te başlar son maçlar 01 de son bulur.

Oynanılacak mapi seçmek maçı teklif edenin insiyatifindedir.Meydan okumayı kabul edicek takımın koşulsuz mapi kabul etmiş sayılır.

Aynı levela sahip takımlar birbirine teklif ettikleri maçı kabul etmek zorundadır. Örneğin x clan 8 lvl sahip ve Y clanına maç teklifi etti Y clanıda aynı lvl yani 8 sahipse maçı kabul etmek zorundadır.Aynı lvl sahip olmıyan takımlar maç teklifi aldığında meydan okumayı kabul etmeyebilir.

Maçlar Birbirine rakip olacak takımların uygun gördükleri serverlarda oynanacaktır.

Şayet her iki rakibinde serveri mevcut ise maçı kabul edicek olan ,yani meydan okumayan takımın serverındea oynama önceliği vardır. Serverda oluşucak teknik aksaklıklar durumunda meydan okumuş olan takımın serverına geçilecektir.

SİSTEMDEKİ PUAN TABLOSUNUN TAKİBİ.

Oynanan maçlar günlük girilecek ve puanlar işlenecektir ancak lig liderinin ve gerçek sıralamanın ortaya çıkması o haftaya takiben Pazar akşamı biticek maçlar doğrultusunda pazartesi belli olucaktır.

Günlük girilecek puanlamalar :

2 puan sistemi

3 puan sistemi

4 puan sistemi

Haftalık girilcek puanlamalar

1 puan sistemi

Maplerdede farklı sistemler uygulamaya karar verdik daha önce yaşadığmız kısıtlı mapleri oynamanın verdigi sorun 4.-5mapeakılı kalıp sürekli onları oynadık cod4 tede cs de aynı durum söz konusu bu yüden biz oynanıcak maplerin çoğalmasından yanayız.

Ayrıca aşağıda her oyun için oynanılcak mapler tablo şeklinde göreceksiniz.

Mapler rotasyon şeklinde oynanacaktır klanların dikkat etmesi gerektiği unsur şöyledir;

Toplamda cod4 te 12 map oynanılcağını görüyoruz yuardada belirtiğimiz gibi mapleri seçmek meydan okuyan takıma aittir.

Bu durumda maç teklifi gönderen takımın 12 mapten en az 8 mapi oynama zorunluluğu vardır her bir maç teklifini ayrı bir mapte yapmak zorundadır bir önceki maçın mapini ancak tüm maplerini oynadıktan sonra başa dönerek yapabilicektir. Kısacası 8 mapi sıra ile oynayıp tamamlamadan geçmiş mapleri oynaması mümkün olmicaktır.

MAÇ MODU

Ekibimizin hazirliyacağı EGL ye özel modlarda oynancaktır bir çok kısıtlamanın getiriliceği bu modlarda duvar arkası damage leri biraz olsun azaltıcaz aynı takıma aynı silahları alıp kullanılmasına izin vermicez ve silah seçimlerinde kısıtlamalar getiriceyiz.

TÜM Detaylar yıyınlanılcak turnuva kuralları bölümünde tümü ile ve madde madde anlatılcaktır.

Lig Tamalandığında sıralanacak takımlar bu duruma amaçsız gelmiceklerdir çünkü bir sonraki organizasyonlardaki yerlerini almaları için pozisyonlarını en üst sıralara taşımaları gerekicektir.

1.Proje

Ligimiz biter bitmez akabinde gerçekleşecek olan LAN Game’de yerini alıcak takımları tespit etmiş olacağız.

LAN Game farklı bir sistemle hazırlancaktır öncelikle uzun yolculukları düşünerek 1 günlük aktivitelerden kaçınıcaz en az 2 günlük bir organizasyon olmasına itina göstericez.

Ödüllü gerçekleştiriceğimiz bu organizasyonda ligimiz sürerken sponsor alt yapılarını oluşturarak hazırlık yapıcaz.

ayrıca LAN Game’de profesyonel video ve fotoğraf çekimi yapıcak firmalarla anlaşıcaz dakika dakika çekim yapıp reportaj ekiplerimiz gün boyu her anı takımlarla konuşup havayı dahada koklamanıza yardımcı olucaklar.

yenen ve yenilen sistemini kaldırıp oraya kadar zorluklara toplanıp gelen takımların ve oyuncuların daha çok maç yaparak günü geçirmelerini sağlıyacaz.

başka bir maçın sonucu direk olarak sizin clanını ilgilendiricek düzeye getiriceğiz ve bir çok sürpizi beraberinde getirip size çok daha farklı bir LAN Game sunmaya çalışıcaz.

İstanbul dışından gelicek arkadaşlara iyiki geldik dedirtirmeden geriye göndermicez ve turnuva sonunda sitemizden yayınliyacağımız video görüntüleri ile ah keşke bende orda olabilseydim dicek bir turnuva düzenliyeceğiz.

2. Proje

Futbol ligimizi örnek alarak Ligimizde yer alıp sıralamaları belirlenecek takımların gerektiğinde 2 yada 3 lige ayırarak sezonluk süper ligler düzenlenecek. Terfi maçların olduğu liglerde düşmenin olduğu çıkmak için sezon sonu play of ların oynandığı bir organizasyon gerçekleştireceğiz.

Bunu gerçekleştirirken de orj serverlara geçiş yapıcaz sizin yapmanız gereken tek şey bizlerin bu işe ne kadar gönül verdiğimizi gördüğünüzde ve inandığınızda bir key almayı çok görmemektir.

Bunlar yapmak istediklerimizin sadece birkaçı çok daha önemli organizasyonlara imza atmak istiyoruz ancak bunları gerçekleştirebilmek için hepinizin desteğine ve yardımına ihtiyacımız var.

NOT : Dilek ve şikayetleriniz için lütfen çekinmeden yorum yapınız.

Saygılarımızla EGL Ekibi.

PUANLAMA TABLOSU VE MAPLAR

2. PUANLAMA SİSTEM TABLOSU

SIRA SIRANIN GETİRDİĞİ PUAN
1 200
2 180
3 170
4 165
5 160
6 150
7 145
8 135
9 130
10 125
11 115
12 110
13 105
14 100
15 95
16 85
17 80
18 75
19 70
20 65
21 55
22 50
23 45
24 40
25 35
26 25
27 20
28 15
29 10
30 5

4.PUANLAMA SİSTEM TABLOSU

LEVEL LVL SIÇRAMA PUANI LVL GETİRDİĞİ PUAN
1 0+
2 500+ 50
3 1000+ 100
4 1500+ 150
5 2000+ 200
6 3000+ 300
7 4000+ 400
8 5000+ 500
9 6000+ 600
10 7000+ 700
11 8000+ 800
12 9000+ 900
13 10000+ 1000
14 12000+ 1200
15 14000+ 1400
16 16000+ 1600
17 18000+ 1800
18 20000+ 2000
19 22000+ 2200
20 25000+ 2500

MAÇLARIN OYNANILCAĞI MAPLER.

COD2 MAPLERİ COD4 MAPLERİ CS 1.6 MAPLERİ
mp_breakout mp_backlot
mp_burgundy mp_bloc
mp_carentan mp_bog
mp_dawnville mp_citystreets
mp_decoy mp_convoy
mp_farmhouse mp_crash
mp_matmata mp_crossfire
mp_brecourt mp_overgrown
mp_toujane mp_pipeline
mp_trainstation mp_showdown
mp_tripoli mp_strike
mp_vallente mp_vacant

CS MAPLERİ EKLENCEKTİR

 
al pachino bal pachino, yanakları gül pachino....
 
 
nuT!
sacred staff Klanı
Kayıt : 13.09.2008
Mesaj : 1

Level 0

13.09.2008 12:53:32    

peki rovans olucak mı? yani meydan okuyan takimin oynadigi mac icin rakip takim ona karsiliksiz mac teklif edebilcekmi? lig bittiginde lan game organizasyonunda gelen takimlara siz bi kalacak yer ayarliyacak misiniz mesela camp olayı gibi ne bilim dinlenme salonu gibi?...ve lig evlerden online olucak sanırım peki teklif edilen maclar icin siz mi msjla uyarıcaksiniz ldrleri yoksa biz mi takip etmeliyiz?

 
 
 
   
 
 

Kadromuz | Maçlarımız | Üyeler | Hakkımızda | Şikayet | Klan Başvuru | Şifremi unuttum | Kredi Başvurusu| Kredi Bilgi